Reflektory samochodowe bez tajemnic, innymi słowy kupujemy lampy tylne oraz przednie dla doskonałego oświetlenia pojazdu

Mówiąc o całym oświetleniu zewnętrznym pojazdu, dotyczy to świateł odnajdujących się na pełnym obwodzie samochodu. Takie oświetlenie zewnętrzne jest niezbędne przez prawo i są bezwzględne przepisy, jakie muszą być spełnione, żeby jakakolwiek funkcja oświetlenia była dozwolona w ruchu drogowym.

producent oświetlenia dla automotive

Oświetlenie pojazdu – czy jedynie funkcja?

oświetlenie robocze

Nie będzie przesadnią uznać światła samochodowe znajdujące się na zewnątrz pojazdu za jego specyficzną ozdobę. Już dawno temu światła ewoluowały od czysto technicznych detalów samochodu do designerskich akcentów.
Jaka jest funkcja lamp tylnych i przednich w pojeździe poza samym oświetleniem dróg?
* kreują wzrokową identyfikację brandu,
* kreują chwytliwy design,
* przyciągają wzrok na drodze.
 

Projektowanie oświetlenia do


Okazuje się, że synergia formy oraz funkcji w wyborze oświetlenia jest tak ważna, że powstają nawet firmy specjalizujące się w tym temacie – https://oeindustry.com jest pierwszorzędnym przykładem. Jeśli więc zależy Tobie na indywidualnym designie reflektorów, bez naruszania ustawodawczych standardów – odpowiedniej uwierzyć takim inżynierom, niż podejmować pochopne decyzje.
Czy dbałość o image oświetlenia samochodowego to znacząca kwestia?
Całe oświetlenie zewnętrzne pojazdu podlega przepisom prawnym właściwym dla danego kraju, aby zapewnić bezpieczną jazdę. Oprócz regulacji prawnych istotną rolę odgrywa także branding i estetyka. Na przykład tylne światła dają niezwykle właściwą okazję do zaprojektowania indywidualnego projektu czy też rozróżnienia serii modeli w trakcie powtarzających się elementów projektu. To ma znaczenie i jeżeli jest przyzwoicie wykonane – akcentuje prestiż samochodu.